Kollárova 17, 917 01 Trnava info@myslitelna.sk +421 905 860 858

Sila zámeru

Veronika | 11.06.2020 | 5 min.

Byť silný znamená žiť svoj život naplno a poznať svoje poslanie, pre ktoré sme na tento svet prišli...

Byť silný znamená žiť svoj život naplno a poznať svoje poslanie, pre ktoré sme na tento svet prišli. Znamená to aj nenechať sa znásilňovať do rozhodnutí a činností, ktoré idú proti nám, ktoré nás oslabujú a deformujú našu identitu.

Poznať svoj životný zámer je naša schopnosť vedieť vnímať to, s čím v našich životoch ladíme a harmonizujeme. To je presne to, čo nás robí silnými. Súčasne je nevyhnuté vedieť rozpoznať veci, s ktorými nerezonujeme a vedieť sa im postaviť, alebo ich zmeniť.

Náš život je postavený na viacerých pilieroch. Mať svoju rodinu, patriť k svojim blízkym, mať poruke priateľov, alebo aspoň byť obklopený priateľskými reakciami okolia, robiť prácu, ktorá nás napĺňa, dopriať si čas pre samého seba, cestovať, spoznávať nepoznané, dbať o svoje telo a svoje zdravie, stáť nohami pevne na zemi, mať svoje finančné zabezpečenie, tešiť sa z milých okamihov života... Týchto pilierov je omnoho viac a každý ich má svoje a iné.

Stáva sa, že niektoré z našich pilierov sú neúmerne oslabené a naopak niektoré sú až devastujúco prisilné. Graficky by to vyzeralo asi takto:

 

Potom sa pýtame sami seba: „Ako sa nám ide našim životom?“

Ťažkopádne? Hladko? Zaseknuto? Plynulo? Namáhavo? Prirodzene? Smutne? Radostne?

Aké je to v mojom živote? Aké je moje poslanie? Na prvom tréningu zo série „Odolný a silný“ vás prevedieme technikou stavania si svojho zámeru a poznania svojich životných pilierov.

...už 16.07.2020, 8:30 – 10:30 v Mysliteľni Odolny a silny - ZÁMER (16.7.2020)

#systemickyleadership #mojzamer #vzorcespravania #spravnesarozhodnut #kamsmerujem


« Späť na zoznam článkov
  Mysliteľňa, Kollárova 17, 917 01 Trnava
  info@myslitelna.sk
  +421 905 860 858

projekt vznikol v spolupráci so spoločnosťami www.all4net.sk, dododobrik.prosite.com a www.mannacatering.sk

Zásady ochrany osobných údajov   Obchodné podmienky