Kollárova 17, 917 01 Trnava info@myslitelna.sk +421 905 860 858

MY versus ONI

Veronika | 11.04.2021 | 7 min.

Pravdepodobne ste si už všimli, že vo firmách sa niekedy jednotlivé oddelenia vyhraňujú voči druhým...

Hovoria, že "to je ich zodpovednosť", alebo, že "to mali spraviť oni". Alebo dávajú najavo, že tamtí druhí na tom oddelení nerobia svoju robotu dobre, alebo že sú zbytoční..... Signály môžu byť rôzne. Napríklad to môže vyzerať ako v PRÍBEHU O DEVELOPMENTE A SALESE.

Na oddelení developmentu boli samí úžasne tvoriví a mimoriadne bystrí experti. Rozumeli svojej práci ako nikto iný. Ich nadhľady prekračovali hranice súčasného vnímania. Presne vedeli, ako veci fungujú teraz a ako môžu v budúcnosti fungovať lepšie. Boli na svoju expertízu hrdí. S tým súviselo aj to, že boli do svojich vecí takí zažratí, že pôsobili ako nepočúvajúci, tvrdohlaví, neprispôsobiví, ba až ješitní a hádaviční.

Na oddelení salesu pracovali fascinujúco dobrí vzťahovci, ktorí vedeli nadviazať kontakt s hocikým a prekĺznuť k osobám, ktoré rozhodovali o budgetoch, zistiť ich potreby a predať im presne to, čo potrebovali. Boli výreční, šarmantní a rýchli. S tým súviselo však aj to, že konali zbrklo a klientom sľúbili aj to, a najmä to, čo bolo podľa developmentu nemožné splniť, alternatívne to bolo pre klientov celkom zbytočné (a verte, že development bol o tom presvedčený).

MY versus ONI. Napätie medzi oddeleniami gradovalo každým kontaktom. Development si myslel o salese, teda o tých šarmantných a výrečných vzťahovcoch, že sú to neproduktívni hochštapleri a darmožráči. Oddelenie sales si myslelo o developmente, teda o tých mimoriadne bystrých expertoch s výnimočnými nadhľadmi, že sú to nepoužiteľní autisti, ktorí nedokážu vidieť klienta. Výsledkom takýchto postojov bolo napätie, hádky a predĺžené doby dodania.

MY versu ONI je téma, ktorá sa v rôznych podobách opakuje v každej firme.

Ako napätie medzi oddeleniami meniť na spoluprácu? Aj o tom bude najbližšie VEDIEŤ VIDIEŤ už 14.4.2021 (prihlásiť sa môžete TU).

#spolupraca #konflikt #myversusoni


« Späť na zoznam článkov
  Mysliteľňa, Kollárova 17, 917 01 Trnava
  info@myslitelna.sk
  +421 905 860 858

projekt vznikol v spolupráci so spoločnosťami www.all4net.sk, dododobrik.prosite.com a www.mannacatering.sk

Zásady ochrany osobných údajov   Obchodné podmienky