Kollárova 17, 917 01 Trnava info@myslitelna.sk +421 905 860 858

Kariérna cesta k úspechu

Jana | 05.06.2020 | 4 min.

„Čím chceš byť, keď vyrastieš ?“ Zdá sa to ako celkom jednoduchá otázka. Niektorí v tom majú jasno...

„Čím chceš byť, keď vyrastieš ?“ Zdá sa to ako celkom jednoduchá otázka. Niektorí v tom majú jasno hneď od detstva, no mnohí svoje pracovné uplatnenie ešte hľadajú, objavujú, menia, neustále vylepšujú, upgradujú. Je prirodzené, že hľadáme to, čo je pre nás najvhodnejšie.

Možno ste človekom, ktorý je už unavený a demotivovaný z neustáleho pracovného kolobehu, alebo ste doplatili na súčasný fenomén „Corony“ a musíte si hľadať iné uplatnenie. Možno ste človekom, ktorý sa len začína orientovať na trhu práce. Alebo ste naopak vo veku, keď zvažujete zmenu a kladiete si otázku : „Ako chcem stráviť zvyšok svojho života? Komu a prečo chcem obetovať svoju energiu, čas, vedomosti? Čo mi prináša radosť a uspokojenie?“

Ja sama som si prešla podobnými otázkami a procesom rozhodovania sa. Ste aj vy na pomyselnej križovatke a neviete akým smerom sa vydať, ako sa rozhodnúť? Nie všetky naše sny a vízie môžu byť aj splniteľné. Obavy, či spravím dobrý krok, či nebudem ľutovať, sú logické a sú na mieste. Netreba robiť unáhlené kroky. Je dobré pragmaticky zhodnotiť situáciu, racionálne zvážiť možnosti, uvedomiť si naše vlohy, vedomosti a zručnosti. Stavať na tom, v čom sme silní a možno lepší ako iní. To je náš odrazový mostík.

Na zosumarizovanie svojich schopností a zručností a toho, čo chcete ešte dosiahnuť, skúste použiť túto techniku:

Nakreslite si na papier plynúcu rieku od prameňa, s jednotlivými prítokmi, rozširujúcu sa do stredného toku rieky a vyúsťujúcu do mora. Premyslite si svoju rieku ako váš život, od prameňa teda vášho narodenia - aké vlohy, nadanie, talent ste dostali, cez prítoky: schopnosti, zručnosti, ktoré ste nadobudli v priebehu života a vyústenie do mora: ciele, splnené želania, ktoré sa vám už podarilo prostredníctvom svojich schopností, zručností získať, a ktoré by ste chceli ešte dosiahnuť.

Pokiaľ chcete o sebe popremýšľať viac a pracovať na sebe, orientovať sa lepšie na trhu práce a byť pripravený na kariérne výzvy, tak vás pozývame k nám - do Mysliteľne. Radi vás budeme sprevádzať vašim hľadaním sa. Už v júli realizujeme letný minitréning „ Kariérna cesta k úspechu“ s praktickými radami.

Viac o tréningu nájdete na Kariérna cesta k úspechu (21.7.- 31.7.2020)

#systemickyleadership #rozhodnisa #vzorcespravania #workshop

#zmysel #kariera #zrucnosti #potencial


« Späť na zoznam článkov
  Mysliteľňa, Kollárova 17, 917 01 Trnava
  info@myslitelna.sk
  +421 905 860 858

projekt vznikol v spolupráci so spoločnosťami www.all4net.sk, dododobrik.prosite.com a www.mannacatering.sk

Zásady ochrany osobných údajov   Obchodné podmienky