info@myslitelna.sk +421 905 860 858

Ako sa správne rozhodnúť

Veronika | 08.06.2020 | 5 min.

Som kouč načúvajúci príbehom. Hľadám v nich ukryté vzorce. Je to ako dekódovanie našich životov a vzťahov...

Som kouč načúvajúci príbehom. Hľadám v nich ukryté vzorce. Je to ako dekódovanie našich životov a vzťahov. A vôbec nezáleží na tom, či je to osobný, alebo pracovný život.

Príbeh o sťahovaní = osobná dilema

Ivona bola v ťažkej životnej situácii. Rodina sa jej pred očami zmenšovala, deti odišli z domu a na ich miesto sa nenásytne prilepil syndróm prázdneho hniezda. Ivona stála som pred rozhodnutím presťahovať sa z vysnívaného domu do menšieho bytu, alebo ostať bývať vo veľkom vysnívanom, no aj veľmi prázdnom dome, alebo sa pustiť do prestavby dedovizne na obľúbenej Orave a zabývať sa v nej. Nepoznala najlepšie riešenie, ale vedela, že akékoľvek rozhodnutie urobí, ovplyvní tým mnohých ľudí a mnohé oblasti svojho života, tak osobného ako i pracovného. Veľmi sa chcela rozhodnúť správne.

Príbeh o odchode zo zamestnania = pracovná dilema

Dať výpoveď, alebo zostať vo firme. Zuzana stála už rok pred týmto rozhodnutím a neustále zvažovala plusy a mínusy medzi zostať a odísť. Zuzana bola šéfkou HR oddelenia známej globálnej firmy. Viedla desaťčlenný tím pôsobiaci v 4 krajinách. Vždy vedela, že takáto globálna pozícia je jej dream job. Na druhej strane, vo firme sa diali veci, s ktorými sa nedokázala už dlhšie stotožniť. Zakaždým si povedala, že ostane kvôli svojmu tímu a nebude si veci, ktoré sú jej proti srsti všímať. Bola z toho nervózna a na ľudí, kvôli ktorým tu ostávala, bývala nakoniec veľmi nepríjemná. Aj Zuzana sa chcela rozhodnúť správne.

Spoločný motív

Ivona aj Zuzana sa stretli na našom workshope, zvizualizovali si svoj rozhodovací proces a každá urobila svoje rozhodnutie, na ktorom dokázala trvať, lebo plne rešpektovalo všetky súvislosti ich životov.

Ivona ostala bývať vo svojom dome, ktorému vdýchla nový zmysel a do jeho jednotlivých častí vniesla nové funkcie. Najzábavnejšou bolo prerobenie bývalej detstej izby na sklenník plný priesad paradajok a paprík. Robilo ju to šťastnou.

Zuzana si vzala časť svojho tímu a vytvorila si nové podnikanie zamerané na HR outsoursing pre globálnych klientov. Je šťastná. Robí svoju prácui, v ktorej je profesionálka, uplatňuje hodnoty, ktoré sú jej vlastné a nie je nervózna z vecí, ktoré nevie ovplyvniť.

Vidieť vzorce svojho rozhodovacieho procesu sa naučíte na najbližšom tréningu zo série „Vedieť vidieť“ už 02.07.2020, 8:30 – 10:30 v Mysliteľni

Pozrite aj Vedieť vidieť - 2.séria (22.9.-24.11.2020)

#systemickyleadership #rozhodnisa #vzorcespravania #workshop


« Späť na zoznam článkov
  info@myslitelna.sk
  +421 905 860 858

projekt vznikol v spolupráci so spoločnosťami www.all4net.sk, dododobrik.prosite.com a www.mannacatering.sk

Zásady ochrany osobných údajov   Obchodné podmienky